Říjen 2015

Maeglin

20. října 2015 v 21:03 | Finrod Felagund |  povídky
Dnes něco kratšího. Aspoň něco po dlouhé době.


Názor na elfy

6. října 2015 v 19:00 | Finrod Felagund |  vlastní názory
Alasse!

Dnes to nebude povídka ale můj osobní názor na postavení dnešní společnosti vůči elfí rase.

Když řeknete staršímu člověku případně normálnímu člověku který nečetl nic od Tolkiena a neviděl filmi slovo elf. Většinou si představí skřítky co pomáhají Santa Clausovi v jeho dílně na hračky a připravují s ním vánoce. Nebo člověk co viděl filmi Lord of the Rings a Hobbit si představí buď pubertálního Legolase který si o sobě myslí jaký je ůžasný a jaká je zábava dělat napříč svému otci Thranduilovi. Ptom si někdo jiný představí Elronda,Galadriel případně Thranduila (ten je asi nejčastější). A přichází poslední lidé a to ti co četli Tolkiena. Ti si představí normální elfy.

V dnešní společnosti také panuje móda urážet elfí rasu různými poznámkami vtípky a velmi používaný znechucovač je tzv. slash o kterém jsem se dozvěděl náhodou a jen trocha vysvětlení mi stačil na to abych pochopil že je to něco strašného. Co elfy jen uráží a prostě je to podle mě fuj.

Na druhou stranu chápu lidi co si dělají z filmových elfů Jako Legolas atd. srandu.

Jistě víte že já jsem velkým milovník elfů. Proto mi velmi vadí dnešní společnost. A doufám že se mi podaří tímto blogem aspoň trochu vylepšit naše postavení ve společnosti.

Namárië.